İstanbul Bahçeşehir En İyi Okul Öncesi Eğitim ve Fiyat Listesi | TEK Okulları

OKUL ÖNCESİ

Okul öncesinde uyguladığımız programın temel kazanımı; çocukların beyin, beden ve ruh gelişimlerinin en iyi süreç içinde gerçekleşmesini sağlamaktır. 3, 4 ve 5 yaş gruplarını içeren Okul Öncesi Eğitim programımız Dynamic Education System içinde özel olarak yapılandırılmıştır. Çocuklar bu program sayesinde 5 temel alanda eğitim görürler. Bunlar: Art, Life, Sport, Science ve Language'dir. Bu başlıkların program içindeki ağırlıkları grafikteki gibidir.Okul öncesi programımızda 3 yaştan itibaren tüm sınıflarda lego, drama, görsel sanatlar, teknoloji tasarım, buz pateni, beden eğitimi, müzik, yabancı dil, satranç, tenis dersleri bu dersler için tasarlanan sınıflarda bu branşın öğretmeleri tarafından işlenir.

Kütüphane ve laboratuvar da Okul Öncesi programımızdaki öğrencilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Laboratuvar, ders programı içinde düzenli olarak kullanılırken; kütüphane, çocukların istedikleri her an kullanımına açıktır. Günlük program; çocukların küçük kas-büyük kas, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimine ait çalışmaların tümünü birden ve dengeli olarak içerir.

Günlük ders saati sayısı 8, haftalık ders saati 40'tır. gün saat 08.20 de sabah sporu ile başlar, 08.30 a kadar dışarda sabah sporu yapan öğrencilerimiz ardından öğretmenleriyle birlikte sabah kahvaltısı için yemekhaneye geçerler.. Sabah kahvaltısı yarım saattir ve kahvaltı bittikten sonra öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri ile birlikte dışarı çıkarak günün ilk yarısı için hazırlanırlar. Sabah sporu her gün aynı saatte ve istisnasız hava koşulları ne olursa olsun açıkhava da ve dışarda yapılır.

Okul öncesi programımızda görev alan öğretmenlerin tamamı resmi olarak atama kriterlerine uygun üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş ve bu yaş grubunda deneyimi olan öğretmenlerdir. Sınıf ve branş öğretmenlerine ek olarak okulumuzda yardımcı öğretmen ve stajyer öğretmenler de görevlendirilir.

Native öğretmenlerimiz diğer öğretmenlerimizden farklı olarak ders programının içinde sınıfa girmezler. Her öğrenci, native öğretmenlerle hafta içi kendi programı içinde bireysel olarak bir araya gelir ve native öğretmenle yüz yüze konuşma (speaking) çalışması yapar.

Okul öncesi grubumuzdan sorumlu rehber öğretmenimiz, düzenli olarak her çocukla ve ailesiyle görüşür ve görüşme sonuçlarını aileye raporlar.

Aileler; rehberlik servisinin görüşlerini, çocuklarının okul içindeki tutum ve davranışlarını, okul içindeki yaşantılarını gelişim raporları sayesinde anlık olarak internet üzerinden takip edebilirler. Gelişim raporları her çocuk için haftalık olarak öğretmenler ve diğer eğitimciler tarafından güncellenir.Okul öncesi grubumuzdan sorumlu hemşiremiz, her çocuğu düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirir ve sonuçlar aileye gelişim raporu içinde aktarılır. Öğrencilerin sağlık durumları da hastalık durumları da hemşiremiz tarafından takip edilir ve raporlanır.

Okul öncesi öğrencileri için; Kasım ayından itibaren hafta sonu Cumartesi günleri okul içinde ücretli yetenek geliştirme klüpleri vardır. Dileyen velilerimiz bu klüplerden öğrencilerinin yararlanmasını sağlayabilirler. Burada amaç; öğrencinin eğitim öğretimle ilintili diğer ihtiyaçlarının da mümkün olduğunca okulda karşılanmasıdır.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.