TEKDEM KAYIT | TEK Okulları

TEKDEM KAYIT

2018-01-12 18:01:37

TEKDEM KAYIT

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve 8.

SINIFLARA ÖZGÜN TEK OKULLARI KABUL SİSTEMİ KILAVUZU


TEK Okulları Dinamik Eğitim Modeli Kapsamında Ülkemiz Çocuklarının proje, yetenek ve başarılarını desteklemek amaçlı TEKDEM bursu tanımlaması yapmaktadır,

Çocuklarımızın düşüncelerini, başarılarını, yeteneklerini, projelerini, ortaya çıkartmak, onlara destek vermek, ülkemizin geleceğine yatırım yapmak öngörüsü ile oluşturulan proje tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açıktır.

Eğitim ve gelişimi bütüncül bir süreç olarak değerlendiren TEK Okulları, öğrencilerinin akademik başarılarını desteklediği kadar, kişisel becerilerini, ilgi alanlarını, projelerini geliştirmek ve desteklemek adına özel olarak oluşturduğu okula kabul programını uygulamaktadır

1.Dakikalık VİDEO KABUL ile okulumuza müracaat eden öğrenciler Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografilerini, kişisel özelliklerini, yetenekleri, projelerini, sosyal sorumluluk çalışmalarını bizlere anlatarak başvuruda bulunur Eğitim Kurulu tarafından değerlendirilen öğrencilerimiz TEK KABUL SERTİFİKASI” ile eğitim komisyonu ile mülakat ve paylaşımlarda bulunmak üzere okula davet edilir.

TEK OKULLARI ALTI DİSİPLİNDE 60 ÖĞRENCİYE % 25 İLE % 100 ARASINDA YETENEK VE PROJE BURSU TANIMLAYACAKTIR.

10 PROJE BURSU

10 AKADEMİK BAŞARI BURSU

10 SPOR BURSU

10 TEKNOLOJİ VE BİLİM BURSU

10 SOSYAL HİZMET BURSU

10 SANAT BURSUBAŞVURU TARİHLERİ : 19 TEMMUZ 2018– 05 Eylül 2018

BAŞVURU ALANLARI : BİLİM, SPOR, SANAT, TEKNOLOJİ, TOPLUM HİZMETİ, AKADEMİK BAŞARI

TEK OKULLARI TEKDEM DEĞERLENDİRME MERKEZİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ


TEK OKULLARI

BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ

Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Sedef Sk. 31/A, 34488 Başakşehir/İstanbul

Telefon: (0212) 979 89 89

www.tekokullari.com.tr

GENEL BİLGİLER

2018-2019 Öğretim Yılı için TEK Okulları 1inci, 2inci, 3.üncü 4üncü, 5inci, 6ıncı, 7inci ve 8inci sınıflarına kabul alınacak öğrencilerin değerlendirmeleri TEK OKULLARI Genel Koordinatörlüğü tarafından oluşturulan Eğitim Kurulu tarafından yapılır.


Müracaatlar 19 Temmuz – 05 Eylül 2018 tarihleri arasında TEK okulları sosyal medya adreslerinden, Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp üzerinden 1 Dakikalık Video Çekerek #geleceginibugundengorenler hashtagi ile paylaşıp @tek.okullari hesabını etiketleyip Yada TEK Okulları Bahçeşehir Kampüsü ne şahsen başvuru ile yapılacaktır.
Bu kılavuz sadece 2018-2019 Öğretim yılında TEK OKULLARINDA öğrenim görecek öğrencileri seçme usul ve esaslarını kapsar.
TEK OKULLARINDA özel eğitime gereksinimi olan öğrencilere yönelik program ve özel sınıf uygulaması yoktur.
(TEKDEM) TEK OKULLARI DİNAMİK EĞİTİM MODELİ kabul sistemine başvuran öğrencilerin velileri bu kılavuzda yer alan hükümleri kabul etmiş sayılırlar.BAŞVURU ŞARTLARI

MEB na bağlı Resmi ve Özel İlköğretim okullarının öğrencileri TEK Okulları kabul sistemine müracaat edebilirler
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında


Hazırlık sınıfında okuyanlar 1. Sınıfa

1. sınıfta okuyanlar 2. sınıfa

2. sınıfta okuyanlar 3. sınıfa

3. sınıfta okuyanlar 4. sınıfa

4. sınıfta okuyanlar 5. sınıfa

5. sınıfta okuyanlar 6. sınıfa

6. sınıfta okuyanlar 7. sınıfa

7. sınıfta okuyanlar 8. sınıfa ait kabul sistemine başvurabilirler

2017-2018 Öğretim yılında yurtdışında öğrenim gören öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alacakları Denklik Belgesinde belirlenen sınıf düzeyine başvurabilirler.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TEK Okulları Dinamik Eğitim Modeli Kabul Sistemine başvurular
TEK OKULLARI BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜNE, WEB SAYFASINA, www.tekokullari.com FACEBOOK, TWİTTER, İNSTAGRAM WHATSAPP üzerinden yapılabilir.
TEKDEM KABUL SİSTEMİ UYGULAMASI

19 Temmuz ve 05 Eylül 2018 tarihleri arasında TEKDEM kabul programı kapsamında adaylar bilim, spor, sanat, teknoloji, toplum hizmeti alanında başarılarını, projelerini, yeteneklerini anlatacakları video çekimlerini yada yazılı metinlerini Facebook, Instagram, Twitter, WhatsaAPP yada www.tekokullari.com.tr adresinden paylaşabilirler

Aday öğrenciler başvurularını veli gözetiminde velilerinin sosyal medya hesapları üzerinden yada cep telefonları üzerinden yapabilirler.


Adayların çalışmaları “TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından değerlendirilir değer görülen çalışmalar ve sonuçları öğrenci ve velisi okula davet edilerek paylaşılır.

Akademik başarı sınavına girmek isteyen öğrencilerin velileri TEK Okulları Bahçeşehir kampüsünü arayarak randevu almalıdır.

Akademik Sınav sonucu bir gün sonra veli okula davet edilerek paylaşılır.

Okul öncesi hazırlık sınıfı, 1inci, 2 inci sınıflara yazılı sınav uygulanmaz, bu düzeylerin akademik başarı programından yararlanabilmeleri psikolojk danışma ve rehberlik bölümü öğretmenleri tarafından yapılan mülakat ile mümkündürPROJENİN GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR

Başka birine ait yada özgün olmayan projelerin kullanılması
Proje, yetenek ve başarıların gereken zaman içinde teslim edilmemesi
TEKDEM Akademik Başarı sınavında herhangi bir yerden veya dokümandan öğrencinin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi durumlarında adayın başarısı geçersiz sayılır.KAYIT İŞLEMLERİ

TEKDEM kapsamında kabul alan ve burs ile ödüllendirilen adayların kayıt işlemlerinin “Eğitim Kurulu” tarafından sonucunun açıklanması ardından velilerin bir hafta içinde kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

Öğrencinin yeni çekilmiş 4 adet fotoğrafı
Anne babanın birer adet vesikalık fotoğrafı
Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
Öğrencinin aşı karnesi fotokopisi
Kendi adlarına kayıtlı elektrik, su sabit telefon vs. son aya ait faturası (muhasebe işlemleri için)
Not: Servis kullanacak olan öğrenciler kesin kayıttan sonra servis şirketine başvurmaları gerekmektedir.10 PROJE BURSU: Aday Öğrencilerin herhangi bir alanda planladıkları, düşündükleri, uygulamaya başladıkları proje bazlı çalışmaları sergiledikleri ve TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerine uygun olarak aldıkları burs ve kabul sistemi.

10 AKADEMİK BAŞARI BURSU: Aday öğrencilerin okudukları yılın kazanımlarına ve düzeylerine uygun olarak hazırlanmış çoktan seçmeli olarak yapılan sınavlarda “ TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından oluşturulmuş puanlama ile aldıkları burs ve kabul sistemi.

10 SPOR BURSU: Aday öğrencilerin herhangi bir spor dalındaki başarılarını, derecelerini, düzeyini ( Kulüp Sporcusu, İl karması Sporcusu, Milli Sporcu vb.) belgeledikleri anlattıkları ve “TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından belirlenen puanlama kriterlerine uygun olarak aldıkları burs ve kabul sistemi

10 TEKNOLOJİ VE BİLİM BURSU: Aday Öğrencilerin Teknoloji kullanımı, üretimi, gelişimi ya da bilimsel çalışmaları anlattıkları, uyguladıkları ve TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerine uygun olarak aldıkları burs ve kabul sistemi.

10 SOSYAL HİZMET BURSU: Aday öğrencilerin sivil toplum örgütleri, yardım dernekleri yada özgün olarak planladıkları toplum, çevre, hayvan hakları vb alanlarda yaptıkları, planladıkları ve “TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerine uygun olarak aldıkları burs ve kabul sistemi.


10 SANAT BURSU: Aday öğrencilerin sanatın herhangi bir dalında elde ettikleri başarıları, çalışmaları, yeteneklerini ve sanat süreçlerini anlattıkları, performanslarını sergiledikleri ve“TEK Okulları Eğitim Kurulu” tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerine uygun olarak aldıkları burs ve kabul sistemi.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.