Öğrenci | TEK Okulları

ÖĞRENCİ

Biz her çocuğa bir mucize gözüyle bakarız. Bu nedenle öğrencilerimiz öncelikle saygıyı hak eden bireylerdir. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere okul içinde bir şekilde çocukla temas içinde olan herkes öncelikle öğrencilerimize saygı göstermek zorundadır.

Biz her çocuğa bir mucize gözüyle bakarız. Bu nedenle öğrencilerimiz öncelikle saygıyı hak eden bireylerdir. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere okul içinde bir şekilde çocukla temas içinde olan herkes öncelikle öğrencilerimize saygı göstermek zorundadır. Her zaman çocukların fikirlerine önem verir onları dinler ve onların akademik ve sosyal gelişimleri için ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yapmak için gayret sarfederiz. Böylece çocukların önce kendine sonra da çevresine saygılı ve faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlarız.

Okul içinde kesinlikle ödül, ceza, yasak, izin kelimelerini ve kavramlarını kullanmayız. Okul içinde oluşturduğumuz temel sistem öğrencilerin başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan ve başka öğrencilerin haklarını gasp etmeden istedikleri özgürlükte yaşayabilmeleridir.

Her öğrencinin öğrenebildiğini kabul ederiz bu yüzden bir öğrencimizi herhangi bir sıfatla (akıllı, zeki, başarılı, başarısız, yetenekli, yeteneksiz v.s.) sınıflandırmayız.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.