Günlük Akış | TEK Okulları

GÜNLÜK AKIŞ

08:30'da başlayan günlük program. 16:25'de sona erer. Okulda günlük program tüm okulun sabah hep beraber bahçede sabah sporu yapması ile başlar. Öğrenciler günlük programın belli bir kısmını dışarda outdoor aktivity olarak geçirirler.

08:30'da başlayan günlük program. 16:25'de sona erer. Okulda günlük program tüm okulun sabah hep beraber bahçede sabah sporu yapması ile başlar. Öğrenciler günlük programın belli bir kısmını dışarda outdoor aktivity olarak geçirirler. B vitamininin salgılanması ve iskelet kas sisteminin gelişimi açısından çocukların zamanlarının belli bir kısmını okul dışında geçirmeleri önemlidir. Teneffüs saatleri de bu amaca uygun olarak yapılandırılmıştır ve teneffüs süreleri birbirinden farklıdır.

Yemek saatlerini rastgele değil belli zaman aralıklarına göre planlıyoruz. Öğrencilerin enerjileri ya da kan şekerleri düşmeden yemek yemeleri ve metebolizmalarının ihtiyaç duyduğu gıdayı alamaması ve strese girmesi gibi bir durumu yaşamasına olanak tanımıyoruz.

Eğitim sistemimizin beş temel alanını gün içinde doğru zamanlara koyma konusunda özellikle hassasiyet göstermekteyiz. Science alanının sabah erken saatlere konulurken, Art alanının öğleden sonra ki zaman dilimlerinde yer almasının sebebi budur. Böylece gün içinde doğru zamanlarda doğru derslerin yer almasını sağlıyoruz. Beynin tamamının doğru zamanlarda etkin olmasını sağlayacak şekilde ders sürelerini ve alanlarını yapılandırıyoruz.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.